Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Hayırseverler Ortaokulu Müdürü Osman Kovan, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı Yayımladı…

Hayırseverler Ortaokulu Müdürü Osman Kovan, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı Yayımladı…
Reklam

Hayırseverler Ortaokulu Müdürü Osman Kovan, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı Yayımladı…

Kovan mesajında, “Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Eğitim daha düne kadar; belirlenen müfredatın öğrenciye aktarılması, öğretilmesi ve istenilen davranışların geliştirilmesiydi. Oysa günümüzde, bugün ve yarın kendine bu dünyada yer edinebilen bireyler yetiştirmeyi hedefleyen eğitim programları ile karşı karşıyayız. Bu programların yanında eleştirel düşünebilen, bilgiye farklı yollardan ulaşarak ulaştığı bilgiyi kullanabilen , uluslararası bir kültür ve bilgi birikimine sahip bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir.

Okulumuzda , dinamik ve güçlü kadromuzla; bize emanet edilen öğrencilerin bireysel farklılıklarını, yetenek, ilgi ve becerilerini açığa çıkarmak için uygun eğitim ve öğrenme ortamı sunmak, ortaya çıkan bu potansiyeli kullanıma dönüştürerek bu potansiyelin gelişmesine hizmet etmek ve bireylerin kendi yetkinliklerini kullanma

sorumluluğu almasını sağlayarak onları geleceğe hazırlamak en öncelikli misyonumuzdur.

Kıymetli Öğrencilerimiz,

 Hayırseverler Ortaokulu olarak okulumuz; bugün bütün paydaşları, çalışanları ve fiziki ortamı ile sizleri geleceğe daha iyi hazırlamak için çağın tüm gerekliliklerini yerine getirmiş bir şekilde, hazırlıklarını tamamlamış olarak 2022-2023 eğitim-öğretim yılına hazır bir şekilde girmektedir.

Geleceğimizin Öznesi Olan Öğrencilerimiz,

Hızla değişen bilgiye erişme,  teknolojik araçları kullanabilme, bilginin kullanışlılığını analiz etme ve bilgiyi üretebilme yeterliliklerine sahip olma konusunda yetiştirilmeniz gerektiği bilincini taşıyoruz, bunun farkındayız .

Kıymetli Ögretmen Arkadaşlarım,

Gayretli ,özverili, birlikteliği güçlü ,dinamik kadromuz olan  sizler ve vereceğiniz emek, başlı başına bir  göz nuru ve alın teridir.

Bilgiye ulaşabilen, ulaştığı bilgiler arasında uygun seçimler yapabilen, seçtiği bilgiyi doğru şekilde kullanabilen ve kendisi bilgi üretebilen bireyler ve toplumlar, küresel dünyada konumunu koruyabiliyor. Bireylerin ve toplumların geleceği biliyorsunuz ki size bağlı. Bu bilinçle yarın geleceğimiz için okula geleceksiniz. Hepinize başarılar diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımızı daha iyi yarınlara taşıyabilmek için bizler kadar sizlere de sorumluluk düşmektedir. Çünkü siz de biliyorsunuz ki ilk okul, ailedir. İkinci yuvası olarak çocuklarımıza okulu sevdirmek ve okula severek gelmeleri konusunda en büyük destekçimiz sizlersiniz.  Öğretmenlerimizle iyi bir iletişim içerisinde olmanız, süreç içerisinde çoğu zorlu engeli aşmamız için çok önemli.  Hayatta ve okulda başarı için çıktığımız bu yolda sizlerin desteğine her zaman güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim -öğretim yılının tüm Hayırseverler Ortaokulu için sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesini diliyorum.”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ