Reklam
Reklam
PAMUKKALE TV DENİZLİ'NİN İLK UYDU KANALI

Meslek Lisesi Öğrencilerimiz ‘Sıfır Atıkla Sanata Merhaba’ Dediler…

Meslek Lisesi Öğrencilerimiz ‘Sıfır Atıkla Sanata Merhaba’ Dediler…
Reklam

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende ‘Sıfır Atıkla Sanata Merhaba’ etkinliği sonunda ortaya çıkarılan eserlerde katkıları bulunan öğretmen, öğrenci ve okullara ödülleri, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından verildi. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda, öğrencilerin meslek hayatlarında atıkları değerlendirip kullanabilmeleri noktasında farkındalığın artırılması,  atıkları ayrıştırmak, dönüştürmek ve bir sanat eseri olarak kazandırılmaları amaçlandı. 

Törende konuşan Müdür Ekici; “Bugün, Müdürlüğümüz AR-GE Şubesi tarafından yürütülen “Sıfır Atıkla Sanata Merhaba Projesi “ için burada toplandık. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri kıymetli Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde sıfır atıkla ilgili tüm Türkiye’de başlatılan bir proje var. Bu projeden hareketle, israfın, toplumumuzun değerleri açısından ne denli kaçınılması gereken bir şey olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte bu yüzden, bu projemiz de başta gıda atıkları olmak üzere teknoloji atıkları ve doğaya salınan diğer birçok atığın aslında değerlendirilebileceğine canlı bir örnek teşkil ediyor.

Bugünkü projenin asıl ve bir diğer önemli yanı ise; bu atıkların sanata dönüştürülmesidir. Öğrencilerimizin hayal dünyalarını geniş tutabilmelerine ön ayak olmak ve bunu bu tip sosyal sorumluluk projeleriyle birbirine entegre biçimde gerçekleştirmek bizler için çok önemli.

Proje kapsamında meslek liselerimizin gerçekleştirdiği çalışmalar incelendiğinde ve eserlerin yapım süreçlerini de göz önünde bulundurduğumuzda üstün bir gayret sarf edildiğine şahit oluyoruz. Emek bizim için çok kıymetlidir.

Bu projeye katılan okullarımızı, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Buna benzer, gençlerimize yüksek sosyal farkındalık kazandırmayı amaçlayan ve aynı zamanda onların, sanatsal, kültürel ve sportif yönlerine de katkı sağlayan projeler ilimizde hız kesmeden devam edecektir.

Tek çiçekle bahar olmayacağı için her alanda çocuklarımızın gelişimlerini üst seviyelere çıkarmayı amaçlıyoruz. Bununla ilgili yapılan çalışmalar da bizleri çok sevindiriyor.

Müdürlüğümüz fuaye alanı ve bahçesinde de bu eserleri sergilemeye başladık.

Salgın döneminde meslek liselerimizin ülkemize yaptığı katkılar çok büyük ve bugün de artık görüyoruz ki; sanatta da meslek liselerimizin yeri çok başka ve kıymetli.” dedi. Ödül töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bahçesinde sergilenmekte olan Kale Başaranlar MTAL, Sarayköy MTAL, Çal MTAL, Çivril MTAL ve Anafartalar MTAL tarafından ortaya çıkarılan eserler İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından gezildi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ